Şampiyon Sahalara Veda Etti !!

13 Nisan Cumartesi günü Avustralya’nın Randwick Hipodromu’nda unutulmaz anlar yaşandı. Biletlerin günler öncesinden tükendiği ve 40.000’i aşkın kişinin hipodroma akın ettiği yarış gününde, TSİ 08:05’te sezonun en önemli koşularından G1 Queen Elizabeth Stakes’in startı verildi.

Reklamlar

3 ve yukarı yaşlı 9 safkanın katıldığı, 2000 metre çim pistteki Queen Elizabeth Stakes’in ilk metrelerinde Mask of Time tempoyu belirleyen isim olurken, WINX (Street Cry – Vegas Showgirl / Al Akbar) ise 6. sırada konuşlandı. Son 1000 metre start yeri geçilirken ön gruba doğru hamlesini yapmaya başlayan şampiyon kısrak, son 400’den itibaren ataklarını daimi jokeyi Hugh Bowman idaresinde daha da arttırdı. 300’de liderliği alan Winx, farkı son metrelerde açarak peri masalını galibiyetle sonlandırdı.

2019 yılı G1 Queen Elizabeth Stakes’i izlemek için tıklayınız

4 Milyon Dolar toplam ikramiyeli koşuda 3. kez zafere uzanan şampiyon kısrak Winx, bu birinciliğin ardından dünya rekoru olan 25 Grup 1 yarış ile birlikte üst üste 33., toplamda ise 43. startında 37. birinciliğine ulaşarak, 26.3 Milyon Dolarlık kazançla kariyerini noktaladı. 


2019 yılı G1 Queen Elizabeth Stakes’i izlemek için tıklayınız

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir