Recep Manav Pistlere Veda Etti

Recep Manav’dan duygusal veda

Reklamlar

1989 yılından bu yana jokeylik kariyerini sürdüren Recep Manav, aktif spor yaşantısına son verdi.  Tecrübeli jokeyin jübile yaptığı koşuda, oğlu Mustafa Manav ile birlikte piste çıkması duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bugün 5+ yaşlı Arap atlarının birincilik için start aldığı mücadele, Recep Manav için çok farklı bir anlam ifade ediyordu. Çeyrek asırdan fazla bir süredir jokeylik mesleğini başarıyla icra eden ünlü isim, bugün son kez at binerek faal spor yaşantısına nokta koydu.

Tecrübeli jokey için bu koşuyu farklı kılan bir diğer unsur ise oğlu Mustafa Manav’ın kendisine rakip olarak at binmesi oldu. Babasının izinden giderek atlara olan tutkusunu mesleğe çeviren genç isim, bu anlamlı günde sahaya çıktı. Yarış bitiminin ardından babasıyla birlikte, Kulübümüz Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk ve Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Aylin Sevim tarafından kendilerine verilecek çiçeği almak ve tebrikleri kabul etmek üzere padok alanına geldi.

Merasim esnasında gözyaşlarını tutamayan genç jokey, “Babamı daha uzun süre izlemek isterdim ancak bayrağı bundan böyle ben devraldım. Ailemizi en iyi şekilde temsil edeceğim“ ifadelerini kullandı. Kariyerini noktalayan Recep Manav ise, “Bunca yıl at üzerinde olmak çok güzeldi fakat her güzel hikâyenin bir sonu var. Allah oğluma nice başarılar nasip etsin“ şeklinde konuştu.

30 yıllık kariyerinde toplamda 4925 koşuya katılan Recep Manav, bunların 402’sini kazanma başarısını gösterdi.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir