İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu’nu KIZIL TÜY kazandı

10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatı geçen 174 yılda yapılan düzenlemelerle sürekli gelişmiş ve genişlemiştir. Toplumdaki bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunmasına, toplumun düzen, barış, huzur ve güvenlik içerisinde yaşamını sürdürmesine imkân sağlayan bir ortamın oluşturulmasına ve korunmasına katkı sağlamayı kendine misyon edinen Polis Teşkilatımız adına her yıl 10 Nisan, Polis Günü olarak kutlanmaktadır. Bu çerçevede 10 Nisan Çarşamba günü Veliefendi Hipodromu, saat 19.00’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu’na ve İstanbul Emniyetine bağlı birimlerin sergilediği gösterilere sahne oldu.

Reklamlar

3 yaşlı 7 safkan İngiliz tayının katıldığı (KV-7) mücadeleyi Hasan Selçuk Ekinci’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu KIZIL TÜY (Utopia – Şeker Ayşe /Barnato) jokeyi Ayhan Kurşun’la kazanmayı başardı. Aydın Küçükaksoytarafından antrene edilen kır erkek safkan son startında Mevlana Koşusu’nu (A3) dördüncülükle tamamlamıştı. Bugün elde ettiği sonuçla da sekizinci startında beşinci galibiyetine ulaşmış oldu.

Sentetik pistteki 1500 metre mesafeli yarışın birincilik ikramiyesi 60.000 TLolarak belirlenmişti. Hitit Koşusu (A3) galibi KING OF TATVAN (Hakeem – Princess Selen / Blues Traveller) rakibinin ardından ikinciliğe yerleşirken, ilk kez İstanbul pistine çıkan BRUCE WAYNE (Victory Gallop – Memory And Magic / Sahm) üçüncülükte kendine yer buldu. Grubun en tecrübeli ismi, K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu (G3) ikincisi ve son startında Nafiz Kurt Koşusu’nu (KV-7) galip tamamlayan RUBUCO (Dr Fong – Fabuco / Mujadil) ise bu koşuda tabelanın son basamağında yer aldı.

Kazanan KIZIL TÜY için koşudaki bitiriş derecesi 1.30.73 olurken, farklar 1,5 Boy – 1,5 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından Şeref Tribünü’nde Yönetim Kurulumuzun ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü mensuplarının yoğun katılım gösterdiği bir kupa töreni gerçekleştirildi.

Kazanan safkanın sahibi Hasan Selçuk Ekinci’ye kupasını İstanbul Emniyeti Müdür Yardımcısı Haydar Özdemir verdi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan adına Haydar Özdemir, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı’ya da günün anısına bir hediye ve teşekkür plaketi takdim etti.

Törene Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Asli Üyemiz Talip Öztürk, İl Emniyet Müdür Yardımcısı H. Korhan Zilcioğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün değerli mensupları ve davetliler de katıldı.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir